CHP Trabzon Milletvekili Kaya: “Hıdırnebi’ye Hakettiği Değer Verilmeli”

CHP Trabzon Milletvekili Kaya: “Hıdırnebi’ye Hakettiği Değer Verilmeli”
Yayınlama: 18.07.2022
Düzenleme: 18.07.2022 13:39
75
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un dünyaca ünlü yaylalarından biri olan Akçaabat ilçesindeki Hıdırnebi Yaylası’nı ziyaret ederek bölgedeki elektrik, yol, çöp ve tuvalet gibi altyapı sorunlarına dikkat çekti. Kaya, yetkililerin sorunlara ilgisiz kalmasına tepki göstererek; esnafın, vatandaşların ve ziyarete gelen turistlerin mağdur edildiğini ifade etti.

Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ve parti yöneticileriyle birlikte Hıdırnebi esnafını ziyaret eden Ahmet Kaya yaşanan sorunları yerinde görerek çözümü için yetkililere çağrıda bulundu. Kaya, “Hıdırnebi’ye binlerce turist geliyor, müthiş bir potansiyel var. Ama bir o kadar da ilgisizlik ve bakımsızlık var. Esnafımız işgaliye parası verdiklerini, vergilerini ödediklerini, tüm yasal sorumlulukları yerine getirdiklerini, fakat hizmet alamadıklarını söylüyorlar. Sokaklar pislik içinde, çöpler yerlerde. Gelen misafirlerin gidebileceği bir tuvalet dahi yok. Bu durum bir turizm cenneti olan Hıdırnebi’ye hiç yakışmıyor.” dedi.

“ESNAFIN TURİZM POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİRMESİ ENGELLENİYOR”

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ülkedeki ekonomik sıkıntıların turizmi de derinden etkilediğini belirterek, “Ekonomik sıkıntılar vatandaşlarımızın belini bükmüş durumda. Pahalılık ve yüksek fiyatlar buralara da yansıyor. Kendi vatandaşlarımız maalesef bu güzel yaylalarımıza gelip buranın güzelliklerini göremiyorlar. Her taraf Arap turistlerle dolu. İnanılmaz bir ilgi ve yoğunluk var. Şu kriz ortamında insanlarımız turizm sayesinde ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Fakat bu ilgiye ve turizm potansiyeline rağmen yönetenlerin ilgisizliği ve yaşanan sorunlar nedeniyle esnafımız bu turizm potansiyelinden yeterince faydalanamıyor ve yeterince kazanç sağlayamıyor.” dedi.

“HIDIRNEBİ’DEKİ SAHİPSİZLİĞE SON VERİLMELİ”

CHP heyetiyle birlikte Hıdırnebi Yaylasında faaliyet gösteren esnafları bir bir gezerek sorunlarını dinleyen Kaya, “Binlerce misafir var turist var, müthiş bir potansiyel var. Ama bir o kadar da inanılmaz bir ilgisizlik ve bakımsızlık var. Gelirken kendimiz de gözlemledik, geliş yolunda inanılmaz bir trafik yoğunluğu var. Yolları bakımsız ve kötü durumda. Çöp tenekeleri ağzına kadar dolu, çöpler etrafa saçılmış durumda. Her taraf çöplerle dolu. Bu ve buna benzer birçok sorunla esnafımız burada boğuşuyor. Geç kalınmış bir şey ama bir an önce ilgilileri yetkilileri göreve davet ediyorum. Gelsinler görsünler. Buradaki bu ilgisizliğe ve sahipsizliğe son versinler. Bu turizm cennetine hak ettiği değerin verilmesi gerekiyor.” dedi.

“ELEKTRİK SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM GETİRİLMELİ”

Hıdırnebi esnafının en büyük sıkıntılarından birinin de elektrik sorunu olduğunu ifade eden Kaya, “Esnafımız, eylül sonunda elektriklerin kesildiğini, sene başında açılmadığını söyledi. Turizm sezonu devam ederken esnafımız elektrik sıkıntısı yaşıyor. Her yıl binlerce turistin geldiği, turizm faaliyetlerinin yıl boyu devam edebileceği bir yerde elektrikler kesilerek adeta esnafımızın iş yapması engelleniyor. Bu meseleyle ilgili esnaf arkadaşlarımız daha önce beni aramışlardı. Yetkilileri aradık, çözüm ürettik. Ama artık kalıcı çözümler üretilsin istiyoruz.” dedi.

“AKÇAABAT BU YÖNETİM ANLAYIŞIYLA TURİZM KENTİ OLAMAZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ise, esnafın altyapının olmamasından, belediyenin kendilerine hizmet vermemesinden şikayetçi olduğunu belirterek, “Trabzon Akçaabat bir turizm kenti diyoruz. Ama buraya gelip sorunları gördükten sonra, bu yönetim anlayışıyla buranın bir turizm kenti olamayacağını gördük. Belediyeye talip olurken buraya projeler yaptıklarını söyleyenler, turizme büyük destek vereceklerini söyleyenler gerçekte hiçbir projeyi hayata geçirmedikleri gibi buradaki eksiklerle ilgili de hiçbir şey yapmıyorlar. Burada alt yapı sorunları var, kişiye özel uygulamalar var. Adamı olan esnafın işi görülüyor, adamı olmayan esnaf sıkıntı çekiyor. Bu durum Akçaabat’a hiç yakışmıyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Gelsinler sorunu görsünler ve çözüm üretsinler.” dedi.

Yazar hakkında kısa bir tanıtıcı bilgi bölümü. Yazar hakkında kısa bir tanıtıcı bilgi bölümü. Yazar hakkında kısa bir tanıtıcı bilgi bölümü.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.