hava durumu

Bugün Trabzon'da hava Az Bulutlu 27°C 5 günlük hava durumu için tıklayın

25 Şubat 2017 - 9:55

yazı boyutunu küçült yazı boyutunu büyüt yazdır

FETÖ’cüler Mahkemede Birbirine Girdi: BEKLE SEN BEKLE!

Lüleburgaz'daki FETÖ davasında birbirlerine soru soran darbeci iki yarbay küfürleşmeye başlayınca Mahkeme Başkanı uyardı. Bu sırada darbecilerden biri, diğerini "Bekle sen bekle!" diyerek tehdit etti.

FETÖ’cüler Mahkemede Birbirine Girdi: BEKLE SEN BEKLE!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin  Lüleburgaz 65. Mekanize  Piyade Tugay Komutanlığına bağlı kışladan, zırhlı askeri araçlarla  İstanbul’a gitmek üzere yola çıkan ve vatandaşlar tarafından otoban girişinde durdurulan 81 sanığın yargılanmasına, beşinci gününde devam edildi.

 

KİMSEYE KANUNSUZ BİR EMİR VERMEDİM
Duruşmada, darbe girişimi sırasında  Lüleburgaz 65. Mekanize  Piyade Tugay Komutanlığı Topçu Taburu Komutanı Yarbay Mehmet Daloğlu, savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, hiçbir girişimin içerisinde bulunmadığını savundu.

Darbe girişimin yaşandığı gece kimseye kanunsuz bir emir vermediğini ileri süren Daloğlu, darbe girişimiyle alakasının bulunmadığını aktardı.

 

FETÖ’CÜLER SİCİL NOTUMU DÜŞÜRDÜ
Daloğlu, darbe girişimin yaşandığı gece Tuğgeneral Cemalettin Doğan’ın kanuna aykırı emirlerine uymadığını öne sürerek, “FETÖ’den alınan amirlerimle darbe girişiminden yaklaşık 1 yıl önce tartışıyordum. Çünkü bana verdikleri emirleri yerine getirmiyordum. FETÖ’cüler sicil notumu hep düşürdü. Ben verilen emirleri yerine getirmiyor ve onlara hep karşı çıkıyordum.” diye konuştu.

 

VERDİĞİ EMİRLERE KARŞI ÇIKTIM
Tugayda KOKTOD ile ilgili hiçbir toplantıya katılmadığını ifade eden Daloğlu, darbe girişimi gecesi KOKTOD ekiplerinin darbeye karşıt olarak hazırladığını ancak birlikten çıkartmadığını kaydetti.

Sanık Daloğlu, 15 Temmuz gecesi askeriyedeki hareketlenmeden şüphelendiğini ve bu nedenle 29 yıllık meslek hayatında ilk kez Tuğgeneral Doğan’ın verdiği emirlere karşı çıktığını iddia ederek, savunmasını şu şekilde sürdürdü:

 

TELEFONLARIMI AÇSAYDI BÖYLE OLMAYACAKTI
O gece hareketlilik ve bazı şüpheler üzerine kolordu komutanını aradım. Kolordu komutanımız da bana ‘Senin komutanın Doğan, darbeci.’ demesi üzerine hemen gerekli tedbirleri aldım. Komutanın gözaltına alınması için çalışmalar yürüttüm. WhatsApp ile ise hiçbir bilgim yok. Ben buradan bir şey yazmadım ve okumadım. Ben o gece hiçbir şekilde uyumadım. Alınacak önlemleri aldım ve kolordu komutanını da sürekli bilgilendirdim. Ben hiçbir şeyi saklamadım. Latif Çiçek o gece benim telefonlarımı açsaydı tabur çıkmış olmayacaktı. Burada da bu tablo olmayacaktı. Kendisi benim ve kolordu komutanının telefonlarını hiçbir şekilde açmadı.

 

BEKLE SEN BEKLE
Öte yandan, sanıklardan Latif Çiçek, Daloğlu’na sorular yönelttiği esnada, Mahkeme Başkanı İzzet Koçer, Çiçek’in sorularında uygunsuz kelimeler kullandığı gerekçesiyle uyarılarda bulundu. Çiçek’in, Daloğlu’na sorular yönelttiği sırada, elinde bulunan mikrofonu sıkarak, “Bekle sen bekle.! ” dediği duyuldu.

Beğen & Paylaş


Facebook Yorumları

Diğer Yorumlar
 

Son Eklenen Haberler