hava durumu

Bugün Trabzon'da hava Parçalı Bulutlu 25°C 5 günlük hava durumu için tıklayın

17 Şubat 2017 - 15:02

yazı boyutunu küçült yazı boyutunu büyüt yazdır

Trabzon Şehir Müzesi’nin giriş ücretleri belli oldu !

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantılarının son bileşimi bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında yapıldı.

Trabzon Şehir Müzesi’nin giriş ücretleri belli oldu !

Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. Bugün ki mecliste 24 Şubat tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açılacak olan Trabzon Şehir Müzesinin giriş ücretleri de belli oldu.

Mecliste Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından Şehir Müzesine giriş siviller için 5 TL, öğrenciler için ise 2 TL,  anlatımlı kulaklık cihazı 3 TL olarak belirlendi. Mecliste komisyonun bu tavsiyesini oy birliği ile kabul etti.  Maddeye ayrıca başkanlıktan izin alınarak öğrenci gruplarının ücretsiz müzeyi ziyaret etmesi de ekledi..

ARAPÇA VAR AMA SİSTEME GİRMEDİ…

İsmail Hakkı Küçükali, “Anlatımlı kulaklıkla alakalı bir konu vardı. Burada ki diller Türkçe Rusça, İngilizce ve Gürcüce olarak planlandı. Oysa ki bizim ilimizin en büyük ihtiyaçlarından biri Arapçadır. Bunun temininin sizin şahsınızdan arz ediyorum” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili daha sonra yaptığı açıklamada ise Arapça dilinin müzede bulunduğunu ancak henüz sisteme girmediğini kaydetti. Dilin sisteme açılışa kadar girmesi bekleniyor…

0Mecliste ayrıca Şehit yakınları, engelliler, gazi ve gazi yakınları ve 65 yaş üstüne ücretsiz elektronik seyahat kartı verilmesine karar verildi.

Beğen & Paylaş


Facebook Yorumları

Diğer Yorumlar
 

Son Eklenen Haberler