hava durumu

Bugün Trabzon'da hava Parçalı Bulutlu 25°C 5 günlük hava durumu için tıklayın

03 Mart 2017 - 13:39

yazı boyutunu küçült yazı boyutunu büyüt yazdır

Ezan kararına Trabzon’dan tepki !

Türkiye Gençlik Vakfı Trabzon Temsilciliği, İsrail Parlamentosundaki yasama komisyon unun ezanın hoparlörden okunmasının yasaklanması ile ilgili olarak Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

Ezan kararına Trabzon’dan tepki !

Türkiye Gençlik Vakfı Trabzon Temsilciliği, İsrail Parlamentosundaki yasama komisyon unun ezanın hoparlörden okunmasının yasaklanması ile ilgili olarak Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Burada açıklamalarda bulunan Türkiye Gençlik Vakfı, “Güçlünün haklı olduğu uluslar arası hukuk sistemiyle dünya adım adım bir noktaya sürüklenmektedir. Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan  gölüne çevrilmektedir. Yanı başımızda Ortadoğu İslam topraklarında her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken, milyonlarca insan yerlerinden ayrılmak durumunda kalmış, yurtları işgal altına alınmıştır. İnsan aklı ve iz’anıyla dalga geçercesine yeni üretilen bombaların, silahların tatbikatı özgürlük, adalet ve demokrasi gerekçeleriyle masum insanlar üzerinde yapılmaktadır. Müslümanlar hunharca katledildiğinde, topraklarına tecavüz edildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir uluslar arası hukuk sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz” açıklamasını yaptı.

TÜM İSLAM ALEMİNE HATIRLATIYORUZ

“İlk kıblemiz Filistin 1948 yılından beri adım adım işgal altına alınmıştır” diyen Türkiye Gençlik Vakfı Trabzon Temsilciliği, “Tvlerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde silahlarla hunharca katledilirken bunu yapan işgalci devleti ‘şımarık’lıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammediye’nin yasaklanması cür’etinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Alem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve O’na teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir. Her attığı hukuksuz, ahlaksız ve alçak adımda Müslümanların sessizliğinden güç alan işgalci şer odaklarına, onların üst akıllarına sesleniyoruz, ‘susturmaya çalışsa da yedi alem, bu ümmetin Bilal’leri bitmeyecek. Ve yükselecek göğe her haneden tekbirler Allah u Ekber! Allah u Ekber!” ifadelerini kullandı.

Beğen & Paylaş


Facebook Yorumları

Diğer Yorumlar
 

Son Eklenen Haberler