hava durumu

Bugün Trabzon'da hava Parçalı Bulutlu 25°C 5 günlük hava durumu için tıklayın

13 Şubat 2017 - 17:08

yazı boyutunu küçült yazı boyutunu büyüt yazdır

ARAKLI’DAN KORKUTAN GÖRÜNTÜLER!

Trabzon’un Araklı ilçesi Yeşilköy Mahallesi Aşikli mevkisinde 5 gün önce meydana gelen sel olayının ardından yaklaşık 60 tonluk kaya parçaları dün dağdan koptu. Kopan kaya parçaları dağın eteğinden ana yola kadar indi. Meydana gelen olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken ana yol trafiğe kapandı.

ARAKLI’DAN KORKUTAN GÖRÜNTÜLER!

TOPRAK KAYDI YOL KAPANDI  

Araklı’ya 19 kilometre mesafedeki mahallede meydana gelen olayın yağan karın erimesi ile meydana gelen sel olaylarından kaynaklandığı ifade edildi.
Sel olayının ardından bölgede toprak kaymaları yaşanırken kaymanın etkisi ile ana yola dağın yamaçlarından kaya parçaları yuvarlandı.
Araklı Yeşilköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda ana yol trafiğe kapandı. Bölgede yaşayan mahalleliler, yetkililerin bir an önce tedbir alarak ileride yaşanacak olası bir facianın önüne geçmesini istediler.
Yeşilköy Mahalle Muhtarı Necati Özgenç ise olaydan sonra Araklı Belediyesine ait 2 iş makinesinin kayaların düştüğü yere geldiğini söyleyerek, yaklaşık 60 tonluk kayaların kayma riski olduğu için kayalara müdahale edilemediğini açıkladı.
Belediye tarafından bölgeye gönderilen mühendisin kendilerine “Arazinin iyi tahlil edilmesi için AFAD ekiplerinin devreye girmesi gerekir.” şeklinde konuştuğunu ifade eden Özgenç, “Biz de kaymakamlığı arayıp durumu aktardık.
Dilekçemizi yazdık. Ne kadar vukuat olmadan bu olaylar atlatılmışsa da durum tehlikelidir. En kısa zamanda kapalı olan yol hizmete açılacaktır.” diye konuştu. 

Beğen & Paylaş


Facebook Yorumları

Diğer Yorumlar
 

Son Eklenen Haberler