hava durumu

Bugün Trabzon'da hava Parçalı Bulutlu 25°C 5 günlük hava durumu için tıklayın

03 Mart 2017 - 9:00

yazı boyutunu küçült yazı boyutunu büyüt yazdır

Bakan Akdağ Trabzon’da !

Bakan Recep Akdağ Trabzon'da: 'Trabzon'a kazandıracağız'

Bakan Akdağ Trabzon’da !

Trabzon’a bir dizi ziyaretler için gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, ilk olarak sağlık çalışanları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. İkram Sofrasında düzenlenen programa Bakan Akdağ’ın yanı sıra Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile çeşitli kamu kurumlarının il müdürleri, sağlık çalışanları katıldı.

HASTANEYE YETİŞTİRELEMEDİĞİ DÖNEMLERDEN…

Programda ilk olarak konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Hastalarımızın, 2002 yıllarında hastanede rehin kaldıkları, hastaneye yetiştirilemediği dönemden, ambulanssız dönemlerinden sonra, hastalarımızı helikopter ve uçak ambulanslarla aldığımız dönemlerdeyiz. Bu büyük hizmetin dünyaya örnek teşkile edecek şekilde, görev ifa etmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ sizlerle istişare etmek için Trabzon’a geldi” dedi.

ŞEHİR HASTANESİNİ TRABZON’A KAZANDIRACAĞIZ

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ise, “Sayın Bakanımız ile uçakta sohbet ettik. Çok daha farklı hedefleri var. Kendisi diyor ki tek kişilik odalarımız olacak bundan sonra. Hastalarımız Avrupa’da ki sağlık hizmetini anlatıyordu. Şimdi Avrupa’da Türkiye’de ki sağlık hizmetini anlatıyorlar. Ben Bakanımızın Trabzon’a verdiği hizmetleri de unutamayız. Trabzon’umuzun sağlık yönünden problemi yok. İnşallah şehir hastanesini de sizin himayelerinizle Trabzon’a kazandıracağız” diye konuştu.

DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK GÜZEL İŞLERE İMZA ATILDI

Trabzon Valisi Yücel Yavuz şunları söyledi: “Sağlık alanında yapılacak iş ve işlemler yatırımlar konusunda istişare bulunmak için teşrif ettiler. Dünyaya örnek olacak güzel işlere imza atıldı. Bu manada sayın bakanımız ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bu ülkeye gönül vermiş olan siz değerli arkadaşlarımızla birlikte 15 Temmuz’da yaşadığımız sıkıntılarda dikkate alarak sağlık alanında başta olmak üzere tüm sektörlerde en iyisini yapmaya gayret edeceğiz”

TRABZON’UN BENİM HAYATIMDA FARKLI YERİ VAR

Bakan Akdağ’ın konuşmalarından satır başları: Trabzon’un benim hayatımda farklı yeri var. Birincisi hayatım boyunca Trabzonlulardan çok arkadaşım oldu. Yakın arkadaşlarım oldu. Sonra Trabzon’dan çok yakın çalışma arkadaşlarım oldu. Sağlık Bakanlığım boyunca iki müsteşarım Trabzonlu. Hem de sağlıkta dönüşüm programının en zor dönemlerinde şuan da belediye başkanlığı yapan Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu benim çilemi çekti. Hakkını helal etsin. Gece yarılarına kadar çok çalıştık. Sonra Nihat Tosun. Bu iki arkadaşım çok büyük katkılar verdi. Bir şey daha var. Çocukluğumuz gençliğimiz Trabzonspor’un Anadolu takımı olarak gönlümüzde taht kurduğu Erzurumlu olarak Trabzonspor’un maçlarını şimdikinden daha yakın takip ettiğim dönemdi. İnşallah Erzurumspor’da Trabzonspor’un yakaladığı başarılara yaklaşır o kadarını yapması zor da… Türkiye son 15 senede 2002’den itibaren kabuğunu kıran yep yeni bir geleceğe muasır medeniyet serisine hızla yürüyen ülke haline geldi. Milletlerin tarihinde önemli zamanlar vardır. Kırılma zamanları vardır. Türkiye’de, kurtuluş savaşının verildiği yıllar elbette genç cumhuriyeti kurduğumuz yılların öncü yılları olarak bizim tarihimizin son yüz yılda ki en önemli zamanını ifade ediyoruz. Bundan sonra ki 2. Dönem Türkiye’ye demokrasinin gelişi.. 1946’da Türkiye demokrasi getirmek için teşebbüs oldu, maalesef oylar açık atılıp gizli sayıldığı için Türkiye’ye demokrasi getirilemedi.

BAKAN AKDAĞ, ”ÜLKENİN 4.SIÇRAMA DÖNEMİNE İHTİYACI VAR”

”Vatandaşın sağlık çalışmalarından memnuniyeti yüzde 75’lerde… Biz önümüze yüzde 80 hedefimizi koyduk Yüzde 35’den yüzde 75’ey çıkmak nasıl kolay değilse, şimdi yüzde 75’den 80’e çıkmak o adar zor.  Yani önümüzde yapacak çok iş var. Türkiye siyasi tarihinin 4. Kırılma dönemine ihtiyaç var. Bazıları soruyor “neyi yapamadınız da, iktidar size hangi kuvveti vermedi de halk oylamasına geldiniz” Değerli Trabzonlu kardeşlerim bu ülkenin 4. Sıçrama dönemine ihtiyaç var. Tarihte ki kırılma ifadeleri aslında tarihin seyri itibariyle bunlara sıçrama dönemi söyleyebilirsiniz. Cumhuriyet, Demokrat Parti, vesayetin ortadan kaldırılması şimdi tam demokrasi istiyor… Vesayetlerden tamamen kurtulma isteniyor. 15 yıllık çabamıza rağmen direncini kıramadığını oligarşinin yıkılmasını istiyoruz. Bu millet Cumhurbaşkanı seçsin, istikrarlı bir şekilde 5 yıl boyunca o millete hizmet etsin…  Türkiye evet bir tek adamlık ve milli şef dönemi yaşadı. Ne zaman yaşadı 1940’lı yıllarda. Bu dönem Türkiye için çok karanlık bir dönem. Milletin ferasetine, basiretine yeterince inanamayan, dönüştürülmesi gereken, değiştirilmesi gereken kişiler olarak görenler bizim ne yapmak istediğimizi anlayamazlar. AK Parti siyasete çıktığından itibaren biz kendimizi milletin hizmetkarı olarak gördük. Bizim için en büyük şereftir. Siyaseti bir toplum mühendisliği olarak gören, bu milleti dönüştürülmesi gibi gören kitlenin anlaması mümkün değil”

BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

”Cumhurbaşkanı yeni sisteme denetleyen ve kanunları yapan olacak. Cumhurbaşkanı sorgulanamaz biri değil. Mevcut şuan ki Anayasamıza göre sadece vatana ihanet suçundan yüce divana gidebilir. Yeni sistemde meclis 360 kişi ile Cumhurbaşkanını soruşturmaya alabilir, 400 kişi ile yüce divana götürebilir. Ben Erzurum’dan Trabzon’a gelirken, Ordu’ya giderken, söylemek zorundayım çünkü eşim Ordulu… Akçaabat köftesi yemeden Ordu’ya geçemiyoruz. Ama yollarda çok çile çektik. AK parti iktidarları döneminde büyük hamleler yaptık. Yerden kalmkasına müsaade edilmeyen, Trabzonlu kardeşimiz Türkiye Cumhuriyetinin iç işleri bakanı. Ben kendisine teşekkür demiyorum. Aynı bakanlar kurulu içindeyiz. Mesaimiz beraber geçiyor. Sıkıntı olduğunda beraber koşturduk. Havaalanına giderken bir birimizi aradık. Gece sabahlara kadar birlikte çok çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, hükümetimizin terörle amansız mücadele kararının mükemmel bir şekilde tatbik eden Süleyman Soylu kardeşimize teşekkür ediyorum. Biz bu ülkede terörün başının yerden kalkamayacak şekilde ezmek için hızla koşabileceğimiz sisteme ihtiyaç duyuyoruz. 2 başlılık olmadan, yargının bağımsız olmasını istiyoruz”

NEDEN ŞEHİR HASTANESİ 2017’DE…

Neden Trabzon şehir hastanesi 2017 yılına geldiğimizde yeni başlayacak. Bunu sorsanıza… Ancak 10 sene sonra hayata geçiyor şehirlerimizde. Vesayet sisteminin etkisi altında ki Danıştayı, o vesayet döneminin Anayasa mahkemesi önümüze ne sıkıntılar çıkardı siz biliyor musunuz? Her attığımız adımda ne kadar çelme yedik. Biz millet için yola çıktığımız için bu çelmelere hiç aldırış etmedik”

TRABZON ŞEHİR HASTANESİ İÇİN HODRİ MEYDAN DİYORUM

Allah’ın izniyle Trabzon Şehir Hastanesini Akyazı’da mükemmel bir eser olarak Trabzonlularımıza kazandıracağız. Trabzon’da mesele futbol olduğu zaman, stadyum olduğu zaman onla yarışmak zordur ama işte şimdi o hodri meydan diyorum. O hastaneyi yapalım, stadyumla yarıştıracağız. Kesin büyüklüğünü söyleyemem ama muhtemelen 350 bin metre kare kapalı alan olan büyük külliye yapacağız. Orada yok yok olacak…

Beğen & Paylaş


Facebook Yorumları

Diğer Yorumlar
 

Son Eklenen Haberler